Artykuły

Podsumowanie sezonu 2013

Data: 2014-03-03 19:00 , autor: Mateusz Pilarz , komentarzy: 0

Fot12
Wydawało by się że całkiem niedawno pisałem o podsumowaniu sezonu 2012 , a tu proszę nadszedł czas na kolejny sezon 2013. Sezon ten, jak i każdy inny, rozpocząłem w lutym . Na pierwszy wypad pojechałem 7 lutego i już tego dnia udało mi się złowić pierwszą rybę.
czytaj więcej

Finezyjny feeder

Data: 2014-03-02 22:00 , autor: Marcin Herman , komentarzy: 1

5
Zastanawiam się często, dlaczego metoda połowu na feeder przypisana jest do wędkarzy, którzy łowią leszcze i płocie. Powiem więcej, nie zrozumiałe dla mnie jest, dlaczego feedery zostały rzucone w kąt i zapomniane przez karpiarzy? Rozumiem, że po wejściu na rynek wędek karpiowych teoretycznie łowienie karpi stało się bardziej bezpieczne.
czytaj więcej

Stopy, funty, parabole

Data: 2014-02-28 22:00 , autor: Sebastian Rusin , komentarzy: 0

Dsc04820
Stając przed wyborem wędki karpiowej oprócz firmy, ceny, koloru sugerujemy się parametrami podanymi przez producentów. Dla niektórych są one zrozumiałe i bardzo istotne, dla innych to czarna magia, mało ważna, pomijalna. Dzieje się tak dlatego, że wielu z nas nie wie, co te wszystkie cyferki i literki oznaczają oraz do czego mogą się nam przydać.
czytaj więcej

Zasiadka na Elektrowni Rybnik.

Data: 2014-02-17 00:00 , autor: Grzegorz Smołka , komentarzy: 0

Img_2549
Każda chwila spędzona nad wodą w oczekiwaniu na branie karpia, daje wiele przemyśleń i wiadomości w temacie żerowania i obecności karpi w łowisku. Długa zasiadka, daje jednak już o wiele większe możliwości poznania przyzwyczajeń i tendencji do żerowania karpi.
czytaj więcej

Wielki czy mały zbiornik?

Data: 2014-02-02 20:30 , autor: Przemysław Ratajczyk , komentarzy: 0

006
Pisząc ten artykuł nie mam zamiaru rozpętać kolejnej wojny, czy lepszy jest na zasiadki wielki zbiornik czy też mniejszy. Łowi się tam i tam. Chcę wam pokazać dla jednych oczywiste sprawy, a dla drugich rozwiać pewne wątpliwości. Pisząc duża woda mam na myśli zaporówkę, mała woda to wiadomo - kilku hektarowy zbiornik, czy to komercyjny, czy tzw. „dziki”. Jadąc na duży zbiornik trzeba się nastawić na obfite nęcenie lub liczyć po prostu na szczęście.
czytaj więcej

The Krill

Data: 2014-01-31 22:00 , autor: Mateusz Pilarz , komentarzy: 0

Fot1
Wykorzystując jednego z najbardziej odżywczych drobnoustrojów znanych człowiekowi, seria The Krill jest doskonale dostosowana żeby odpowiadać wymogom żywieniowym karpi, pozostawiając je w stanie aktywnego odszukiwania tych przynęt jako idealnego źródła pożywienia.
czytaj więcej

Starorzeka

Data: 2014-01-29 22:30 , autor: Szymon Kołodziejczyk , komentarzy: 0

Szymon2
Starorzeka to 11 hektarowe, karpiowe łowisko specjalne, otoczone starym drzewostanem. Znajduje się ono w miejscowości Olza (województwo śląskie). Łowisko posiada dziki charakter, o czym świadczą będące tam częstymi gośćmi zwierzęta. Spotkać tam możemy różne gatunki ptactwa wodnego, sarny, wydry, piżmaki, zaskrońce, lisy, co może stanowić nie lada gratkę dla miłośników obcowania z naturą.
czytaj więcej

Zawody na Białorusi

Data: 2014-01-24 22:15 , autor: Jaroslav Badura , komentarzy: 0

Fota_nr_7
Po długich negocjacjach i załatwieniu wizy mogliśmy skorzystać z zaproszenia na zawody do Białorusi . Rozpoczęły się przygotowania do wyjazdu, omawianiu strategii łowienia i szukania wszelkich informacji na temat jeziora na którym będziemy łowić, jak i upodobań karpi co do konkretnych smaków które tamtejsze karpie preferują.
czytaj więcej

Moje "Gulpowanie"

Data: 2014-01-24 22:00 , autor: Marcin Herman , komentarzy: 2

Zdj%c4%99cie_9
Drodzy Czytelnicy, napiszę Wam w skrócie o moim sezonie 2013 z przynętami Berkley Gulp Carp. Tak więc w zeszłym sezonie, a dokładnie w samej jego końcówce 2012r. miałem okazję poznać ofertę Gulp Carp tylko pobieżnie. Wyniki zeszłej jesieni miałem jednak imponujące, więc postanowiłem, że w 2013 roku w moim asortymencie będą właśnie produkty Gulpa.
czytaj więcej

Mój sezon na morzu Rybnickim

Data: 2014-01-18 17:30 , autor: Rafał Szyndler , komentarzy: 0

10kg
Morze Rybnickie ma swoje tajemnice. Nikt do końca nie wie co kryje ta woda. Każdy karpiarz gdy przyjedzie nad ten zbiornik marzy by właśnie jemu udało się złapać największego karpia. Z opowieści jakie krążą o wielkich karpiach na Rybniku, można domniemywać że w stu procentach pływa nigdy nie złapany karp, który swoją wagą pobił by rekord Polski. Każde branie wywołuje dreszczyk emocji bo to przecież morze Rybnickie !
czytaj więcej

Galerie

Filmy

Reklama

Reklama

Facebook

Reklama