ANACONDA - Rock Hopper Pod

Data: 2016-10-19 22:00 , autor: Dariusz Gmyrek , komentarzy: 1

Dsc00764
W tym sezonie mój stary wysłużony tripod został zastąpiony przez stojak firmy Anaconda o nazwie Rock Hopper Pod. Używam go od początku sezonu i jestem bardzo zadowolony. Moim zdaniem patrząc na niezbyt wygórowaną cenę otrzymujemy bardzo dobrej jakości pod z którego zadowoleni będą zarówno doświadczeni wędkarze jak i osoby początkujące.

Rock Hopper Pod wykonany jest z aluminiowych rur o średnicy 3,5cm.

Posiada regulowane nogi w przedziale wysokości 80-145 cm. W zestawie otrzymujemy sześć nóg. Taka konfiguracja pozwala na ustawienie poda w ten sposób że szczytówki wędzisk będą ułożone wysoko, co w niektórych warunkach na łowisku jest czasami koniecznością.

W skład zestawu wchodzą dwa buzzer bary wyposażone w mosiężne gwinty i pozwalające na ustawnie trzech wędzisk. Buzzer bary są różnej długości /przedni jest dłuższy/ co pozwala nam na zwiększenie odległości pomiędzy żyłkami.

Stojak jest wyposażony w dwie poziomice / przód i tył / dla dokładnego a tym samym bardziej stabilnego ustawienia.

Waga poda to 5,8kg a wymiary transportowe to 82x10cm. Stojak jest pakowany w bardzo fajny pokrowiec typu tuba o średnicy 10cm. Torba zajmuje niewiele miejsca co w dzisiejszych czasach kiedy na łowisko nosimy mnóstwo sprzętu jest bardzo fajnym rozwiązaniem.

Z dotychczasowych obserwacji mogę śmiało powiedzieć że opisywany pod jest bardzo stabilny i poradzi sobie podczas najtrudniejszych warunków na łowisku. Biorąc pod uwagę bardzo atrakcyjną cenę Anaconda - Rock Hopper Pod jest pozycją godną polecenia.  

Komentarze (1)

2016-12-08 01:45 Lovo napisał:

F12a7c2b491959fe791a55f80ea2b58e?s=120&d=retro&r=pg
Należałoby tutaj dodać kilka szczegółów- po pewnym czasie blokujące się wysuwane nóżki tzn. problem z rozkręcaniem i wysuwaniem (dodam, że po każdej zasiadce nogi są dokładnie czyszczone od różnego rodzaju zabrudzeń), kolejna sprawa plastikowe elementy na połączeniu nóżek oraz na elemencie rozciągającym poda, odklejają się po jakimś czasie i jeżdżą razem z wysuwanymi elementami. Jeśli chodzi o tubę, która gabarytowo jest faktycznie mała i zgrabna, to tutaj producent też zrobił pewien nieprzemyślany patent- otóż przy wkładaniu poda do tuby należy wsunąć go do połowy, następnie poukładać rozłożone na części buzz bary i osobno nóżki do nich (trzeba się do tego trochę przyłożyć żeby dało się to złożyć), następnie całość wsunąć do tuby- i taki właśnie układ powoduje, że drobne elementy przesuwają się luzem wewnątrz tuby. Ogólnie pod nie jest zły- stabilny jak na tego typu konstrukcje, poziomice do ustawiania poziomów dla pedantycznych karpiarzy ;) no i możliwości regulacyjne- można zrobić z czegoś bardzo małego, dużego poda.

2022-08-28 18:05 Pan Kontekstowy napisał:

A0b197f9d69bb1e4a051872f50877d44?s=120&d=wavatar&r=pg

Napisz komentarz

    Galerie

    Filmy

    Reklama

    Reklama

    Facebook

    Reklama