Jezioro Mistrzewo

Miejscowość: Owieczki , komentarzy: 0

2
Jezioro Mistrzewo - jest to polodowcowe jezioro w województwie wielkopolskim, które od paru lat dzierżawi Pan Jan Jóźwiak i od początku był pomysłodawcą by zrobić z niego łowisko karpiowe.

Mapa

Opis łowiska

 

Łowisko z roku na rok jest zarybiane karpiem tak zwanym kroczkiem jak i dużymi okazami. Największy karp jaki został złapany miał 21 kg, a i karpie po 18kg nie należą do rzadkości. Z wiadomości przekazanych przez karpiarzy duże karpie prawdopodobnie zostały złowione po raz pierwszy bo nie noszą śladu po haczykach. Zatem istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że  w jeziorze pływają dużo  większe karpie. Połów dozwolony jest  tylko z jednej linii brzegowej.  Pod drugim brzegiem znajdują się  zatopione  konary, drzewa i  krzaki i właśnie tam jest istny raj dla karpi. Powierzchnia zbiornika to  ok. 15ha,  a głębokość w niektórych miejscach  sięga nawet  8m. Karpie i amury uwielbiają słodkie przynęty, ale "śmierdziuchy" też robią dobrą robotę. Zazwyczaj łowi się z wywózki pod drugim brzegiem, ale w zatokach  również można się spodziewać dużej ilości brań. Dzierżawca Pan Jan Jóźwiak  dba o czystość i porządek na zbiorniku by karpiarze miło wspominali pobyt,  a uroki otaczającej  przyrody zapewnią niezapomniane wspomnienia . Zezwolenia  na połów nabywa się bezpośrednio na terenie łowiska, na działce właściciela. Wcześniejszy przyjazd najlepiej umówić telefonicznie. 

Przydatne informacje

rezerwacje   602-766-094  Jan Jóźwiak
cena za dobę  25 zł
ilość stanowisk  25-30

Regulamin

 

1. Zbiornik dopuszczony jest do użytkowania tylko dla posiadaczy ważnego zezwolenia na połów.Sprzedaż zezwoleń prowadzi właściciel/opiekun łowiska. Zakup zezwolenia jest jednoznaczny z przyjęciem do wiadomości i przestrzegania przedstawionych poniżej zasad korzystania z łowiska.Na stanowisku mogą przebywać tylko osoby wykupujące zezwolenie.  

2. W ramach zezwolenia dozwolone jest łowienie na dwie wędki, możliwe jest wywożenie zestawów i nęcenie z środków pływających. Możliwe jest przechowywanie złowionych karpi, jedynie w specjalnie do tego celu przystosowanych workach karpiowych. Ze względu na dobro ryb prosimy przechowywać złowione okazy karpi jeśli to możliwe nie dłużej jak 12 godzin, a amury nie dłużej jak 3 godziny.

3. W ramach wykupionego zezwolenia, jednorazowo można zabrać ryby zgodnie z regulaminem sportowego połowu ryb, oraz poniższymi obostrzeniami

Maksymalny dzienny połów 5kg w tym: karp - 2szt, lin 5szt., sum 1szt., sandacz 1 szt., szczupak 2 szt., pstrąg 3 szt., węgorz 2 szt. ZAKAZ ZABIERANIA KARPI I AMURÓW POWYŻEJ 3 KG. W przypadku złowienia karpii powyżej 3 kg należy po ostrożnym odhaczeniu natychmiast je wypuścić, tak samo należy postępować w przypadku przekroczenia limitu połowu. Limitów nie można łączyć, zabronione jest również dokonywanie podmiany ryby wcześniej przeznaczonej do zabrania.

4. Wszystkie ryby przeznaczone do zabrania należy zgłosić i okazać opiekunowi łowiska przed zakończeniem połowu. Do tego czasu należy przechowywać je w siatkach (z obręczami ) a karpie i amury przeznaczone do wypuszczenia w workach karpiowych. Siatki lub worki umieszczamy w odpowiedniej odległości od brzegu zapewniając ich całkowite zalanie wodą (dociążanie i odpowiednio długie linki mocujące są obowiązkowe). Za zgodą właściciela/opiekuna łowiska limity ilościowe, mogą ulec zmianie za dodatkową opłatą. Właściciel zastrzega sobie prawo zmiany limitów i wymiarów ochronnych. Związane jest to z prawidłową gospodarką rybacką w zbiorniku.

5. Na całym brzegu obowiązuje zakaz rozpalania ognisk, spożywania alkoholi wysokoprocentowych, zaśmiecania linii brzegowej i zbiornika, wyrzucania niedopałków papierosów na brzeg lub do wody, wycinania drzew roślin i krzewów, łamania gałęzi, używania podpórek pod wędki z gałązek,  wyrzucania węgli z grillów, głośnego zachowania, Namioty można rozbijać na stanowisku, tylko po uprzednim uzgodnieniu warunków z opiekunem łowiska.

6. Wędkarze łowiący karpie szczególnie zobowiązani są posiadać następujący sprzęt:

  • podbierak o odpowiednio dużym rozstawie ramion (~ 1 metra)
  • matę karpiową (wymóg bezwzględny)
  • specjalistyczny worek do przetrzymywania karpi (wymóg bezwzględny)
  • żyłkę o średnicy nie mniejszej niż 0,30 mm (przy połowie z gruntu)
  • haki o minimalnym rozmiarze "6" (przy połowie z gruntu)
  • w przypadku łowienia z tzw. "wywózki" wymogiem bezwzględnym jest stosowanie przyponu strzałowego wykonanego z materiału "mono" ( żyłka o średnicy minimum 0,45mm, fluorocarbon itp.) o długości min. 8m. Brak przyponu strzałowego na zestawach karpiowych uniemożliwia korzystanie ze środków pływających.

7. Złamanie powyższych zasad oraz jakiekolwiek zachowanie niezgodne z ogólnie przyjętymi normami, powoduje usunięcie z łowiska bez zwrotu kosztów a także odmówienie sprzedaży zezwolenia w przyszłości. Na całym akwenie obowiązuje zakaz kąpieli i pływania sprzętem wodnym poza osobami do tego uprawnionymi – posiadającymi zezwolenie. Właściciel/opiekun łowiska jak i osoby przez niego wyznaczone mają prawo kontroli zachowania zasad i rozstrzygania, w kwestiach spornych w nich nie wymienionych.

UWAGA!!! Wykupując zezwolenie wyrażasz zgodę na dokonywanie przez opiekuna łowiska, lub osób przez niego wyznaczonych kontroli środka transportu i rzeczy osobistych w przypadku podejrzenia o zabranie ryb ponad limitowych lub innego niewłaściwego zachowania. Właściciel zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego regulaminu.

Komentarze (0)

2022-08-28 18:05 Pan Kontekstowy napisał:

A0b197f9d69bb1e4a051872f50877d44?s=120&d=wavatar&r=pg
Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Napisz komentarz

    Galerie

    Filmy

    Reklama

    Reklama

    Facebook

    Reklama