Xufex Chufas – orzechy tygrysie

Data: 2019-06-14 06:00 , autor: Adam Herman , komentarzy: 0

Zdj_1
Orzechy tygrysie to ostatnio jedne z najbardziej pożądanych ziaren przez karpiarzy. Nic dziwnego skoro to istny smakołyk dla karpi. Dobrze przyrządzone potrafią skutecznie przytrzymać ryby w naszej strefie łowienia. Produkt ten jest wysoce energetyczny, a zawarte w nich witaminy i minerały sprawiają, że ryba wraca, szuka i „przekopuje” dno naszej szteli do ostatniego orzeszka. Jest kilka sposobów przyrządzenia orzeszków, ale tę kwestię pozostawiam dla Was.

Ważną informacją jest, że ta przynęta pochodzenia naturalnego jest selektywna, czyli po zanęceniu, owszem ściąga drobnicę w nasz obszar łowienia, lecz ze względu na swoją twardość, pozostaje nie ruszona na dnie. Karpie i amury je za to uwielbiają, ewentualnie duże okazy leszczy i karasi mogą sobie z tym poradzić. Dla urozmaicenia naszej stołówki karpiowej warto mieszać orzeszki z innymi ziarnami, pelletami czy kulkami proteinowymi.

Świetnie się także sprawdzają jako przynęta końcowa, jeden lub dwa orzeszki podbite pop’upkiem pięknie prezentuje się na dnie i co najważniejsze jest piekielnie skuteczne. Xufex Chufas to hiszpański producent orzechów tygrysich. Firma z tradycjami, kładąca nacisk na jakość produktów. Orzeszki dostępne są w różnych wielkościach, od 6-30mm, w różnych konfiguracjach. Oprócz orzeszków w ofercie znajdują się mączki, oleje, zalewy i ekstrakty. Dostępne tylko w najlepszych sklepach karpiowych. Pokazane poniżej orzeszki to rozmiar 8-12mm. Po lewej surowe orzeszki prosto z worka 25kg, po prawej te same tylko ugotowane.

Z całego ugotowanego 20 litrowego wiadra tylko tyle „odpadów”, czyli jakość na najwyższym poziomie.

Co ciekawe orzeszki te posiadają naturalne źródło błonnika i coraz częściej wykorzystywane są w dietetyce. Znane są jako cibora jadalna inaczej migdały ziemne. Może karpie zjadając je też chcą być fit?

Komentarze (0)

2022-04-25 17:36 Pan Kontekstowy napisał:

A0b197f9d69bb1e4a051872f50877d44?s=120&d=wavatar&r=pg
Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Napisz komentarz

  Galerie

  Filmy

  Reklama

  Reklama

  Facebook

  Reklama