„Sezon czas zacząć” - Avid Outline Fluorocarbon Leader

Data: 2018-03-08 20:00 , autor: Marcin Herman , komentarzy: 0

Zdj_tytu%c5%82owe
Tegoroczny sezon karpiowy - obserwując jakże zmienną pogodę - może zacząć się znacznie wcześniej. Aby zatem szybciej wejść w brania, trzeba inaczej spojrzeć na swoje zestawy końcowe. Swoje topowe i niezawodne zestawy z lata i jesieni odkładam na później, bo jeszcze nie czas na nie. Wiosna to pora roku, w której nasze zestawy końcowe powinny być szczególnie dopieszczone.

Przyjęło się, że zestawy powinny być ultra delikatne i tu w tym miejscu mocno bym polemizował, ponieważ zamiast ultra delikatnego zestawu, wolę mieć solidny dopieszczony zestaw końcowy na wypadek brania bardzo dużego karpia.

Wczesną wiosną przejrzystość wody w zbiornikach jest tak duża, że najmniejsza nienaturalność zestawu eliminuje jakiekolwiek brania. Ktoś może powiedzieć, że w nocy i tak nic nie widać – tak zgadzam się z tym tylko, że ilość brań w nocy jest nieporównywalnie mniejsza do brań od świtu do zmierzchu (mam na myśli oczywiście okres wiosenny). Wczesną wiosną zawsze używam różnego rodzaju fluorocarbonów. W tym roku przeszukując internet natrafiłem na bardzo interesującą nowość firmy Avid, a mianowicie „Avid Outline Fluorocarbon Leader”.

Produkt ten - jak zapewnia producent - jest niewidoczny dla karpi i amurów poprzez zastosowanie dwutonowego wybarwienia (Reflo Two Tone). Wybrałem dla siebie pośredni rozmiar 20 lb (w ofercie jest też 18 i 25 lb). Gdy zamówiony towar dotarł do mnie wyskoczyłem na pobliskie jezioro i rzeczywiście w wodzie na dnie przy brzegu był niewidoczny. Sprawdziłem swoje fluorocarbony, których używałem dotychczas i zdziwiłem się bardzo, bo zawsze myślałem, że też ich nie widać, a jednak jest zupełnie inaczej. Czekając na sezon zmontowałem kilka zestawów, nie tylko na fluorocarbonie, ale również na plecionce Avid Carp Pindown Hooklink, którą będę używał jak woda osiągnie magiczne 10°C. O plecionce napiszę natomiast w kolejnym artykule, gdyż kryje ona bardzo dużo interesujących cech. Nie mogę już zatem doczekać się, aż wyruszę na pierwsze wiosenne karpiowanie.

Avid Outline Fluorocarbon Leader można wykorzystać w kilku wariantach, jako materiał przyponowy, na strzałówki oraz jako leader. Wytrzymałość na przetarcie, wytrzymałość na węźle oraz ciężar własny materiału daje nam szerokość zastosowania, ponieważ na jednej takiej szpulce znajduje się 50 mb materiału. Produkty firmy Avid Carp adresowane są do nowoczesnych wędkarzy, którzy nie obawiają się żadnych nowości. Jakość, jaką daje nam produkt finalny jest na najwyższym poziomie. Bardzo wielki ukłon w stronę firmy CarpCity za największe zaopatrzenie sklepu w produkty Avid Carp.


 


 

 


 


 

Komentarze (0)

2022-04-25 17:36 Pan Kontekstowy napisał:

A0b197f9d69bb1e4a051872f50877d44?s=120&d=wavatar&r=pg
Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Napisz komentarz

  Galerie

  Filmy

  Reklama

  Reklama

  Facebook

  Reklama