Łowisko "Wygonin"

Miejscowość: Wygonin , komentarzy: 0

Dsc02796
Łowiska Wygonin chyba nikomu nie trzeba przedstawiać dlatego ograniczę się do krótkiego ogólnego opisu. Każdy kto je odwiedził z pewnością powie że jest to perła Kaszub i może skraść serce na zawsze.

Mapa

Akwen położony w lesie z dala od zgiełku dnia codziennego. Jeżeli ktoś chce odpocząć delektując się urokami przyrody to Wygonin jest doskonałym miejscem. Łowisko ma około 67 hektarów , dno jest zróżnicowane. Znajdziemy twarde miejsca , kamieniste jak też muliste. W pasie przybrzeżnym występują trzcinowiska. Akwen porośnięty jest także roślinnością podwodną , której dość duże skupiska występują w zatokach. Jeśli chodzi o głębokości to dochodzą one do 24 metrów. Łowisko nie jest łatwe. Ryby mają swoje trasy wędrówek i nie jest łatwo ich namierzyć. Połowów dokonuje się na różnych głębokościach , nie ma jednej reguły co do głębokości. Jest to na pewno woda dla wędkarzy lubiących pokombinować , poszukać ryby ,lubiących wyzwania. Kiedy jednak uda się skusić karpia do brania wówczas hol silnych i zdrowych ryb z głębokiej wody da nam mnóstwo frajdy a ciemne ubarwienie łowionych karpi wynagrodzi czas przeznaczony na ich przechytrzenie.

Na łowisku możemy używać haków bez zadziorowych lub z mikro zadziorem. W cenie wliczone jest wędkowanie na trzy wędziska za dopłata możemy wykupić łowienie na cztery wędki. Do części stanowisk dojedziemy samochodem , są jednak stanowiska na które niezbędna jest przeprawa łodziami którymi dysponują opiekunowie wody. Udając się na Wygonin wskazane jest posiadanie pontonu , który znaczne ułatwi nam rozpoznanie łowiska.

W bezpośrednim sąsiedztwie łowiska znajduje się sklep gdzie można kupić większość potrzebnych rzeczy a także restauracja w której zjemy obiad. Z niektórych stanowisk aby dojść do sklepu czy restauracji trzeba poświęcić trochę czasu lecz spacer lasem wśród otaczającej nas przyrody to sama przyjemność. W odległości około 5 km od łowiska znajduje się market spożywczy. Jeżeli znajdujemy się na stanowisku gdzie nie można dojechać samochodem wówczas

Nasz pojazd zostawiamy na ogrodzonym parkingu w miejscu gdzie jest przeprawa . Można śmiało powiedzieć że każdy kto raz odwiedzi Wygonin będzie chciał tam wracać.

Komentarze (0)

2020-07-07 20:36 Pan Kontekstowy napisał:

A0b197f9d69bb1e4a051872f50877d44?s=120&d=wavatar&r=pg
Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Napisz komentarz

  Galerie

  Filmy

  Reklama

  Reklama

  Facebook

  Reklama