Łowisko w ośrodku h2o

Miejscowość: Kiczyce , komentarzy: 0

_dsc0006
Zbiornik wodny na terenie Ośrodka h2o to typowy teren po żwirowni powstałej ok. 40 lat temu. Zajmuje obszar o powierzchni 3,5 hektara. Przez długi czas teren ten był własnością kopalni Marcel. W czasie kilkuletniego zarządzania ośrodkiem przez ajenta zbiornik był bez nadzoru. Kilka lat temu Stowarzyszenie FALA zakupiło cały Ośrodek wraz z kompleksem budynków i terenem, na którym znajduje się zbiornik wodny.

Mapa

Opis łowiska

Szereg działań i dofinansowanie ze środków UE doprowadziło do powstania łowiska z całą infrastrukturą pozwalającą na komfortowe spędzenie wolnego czasu. Stworzono trzy komfortowe stanowiska karpiowe oraz kilka miejsc tzw. spławikowych. Z racji stale prowadzonych prac udogadniających łowienie w tej chwili udostępnione są dwa miejsca na zasiadkę karpiową. Ich usytuowanie pozwala na bezkonfliktowe obławianie połowy zbiornika.

Łowisko nie należy do łatwych i przewidywalnych. Praktycznie połowa wody jest całkowicie porośnięta moczarką, wyrastającą już z głębokości ok. 3 m, aż do powierzchni. Skutecznie utrudnia położenie zestawów i hol ryby.

Ponieważ zbiornik ma wszelkie cechy charakterystyczne dla wody pożwirowej można spotkać górki i gwałtowne wypłycenia oraz pięciometrowej głębokości blaty. Są miejsca całkowicie zarośnięte i zawalone drzewami jak i czyste pola z twardym dnem gdzie teoretycznie można spodziewać się brań karpi i amurów. Dla skuteczności łowienia oczywistą rzeczą jest posiadanie na zasiadce środka pływającego (najlepiej dwuosobowego), gdyż hol ryby z brzegu lub łodzi w pojedynkę, jest praktycznie niemożliwy.

Pierwsze stanowisko znajdujące się na południowej stronie zbiornika, z lewej strony schodów od strony boiska pozwala na rozbicie jednego dużego namiotu i swobodne łowienie przez dwie osoby. Można z niego obławiać zarówno głębszą część zbiornika stosunkowo czystą jak i tę porośniętą, z kilkoma czystymi oczkami i wypłyceniami. Dojazd do tego stanowiska prowadzi przez teren Ośrodka h2o i jest możliwy pod samo stanowisko.

Drugie dostępne miejsce na dłuższe biwaki to miejsce od strony północnej tzw. grobli z dojazdem poza terenem Ośrodka h2o i osobnym wejściem umożliwiającym wyładunek sprzętu bez konieczności noszenia lub wożenia go z parkingu Ośrodka. Tu dostępna jest większa część zbiornika ale bardziej zarośnięta. Na stanowisku można spokojnie rozstawić dwa duże namioty a trzy osoby będą mogły spokojnie łowić na dwa kije każdy.

Jeśli chodzi o pogłowie ryb to tak naprawdę nikt nie wie co w tej wodzie pływa. Niewątpliwie są tu wielkie amury. Kilka lat temu z tej wody dwa amury zostały oficjalnie zgłoszone do rekordu Polski – obydwa powyżej 30 kg. Są karpie o wadze około 20 kg i potężne sumy wraz z potomstwem, które często stanowią tzw przyłów.

Wiosną tego roku zbiornik zarybiono amurem i karpiem średniej wielkości z nadzieją zwalczenia części roślin. Ryby są tu ostrożne i bardzo waleczne, a wielkie falbany roślin na żyłkach podczas holu skutecznie utrudniają wygranie walki. Z przynęt sprawdzają się smaki owocowe i pikantne w małych rozmiarach, jako zanęta na tą chwilę spisuje się dobrze rozgotowana kukurydza, pelet raczej słabo. Generalnie śmierdzące towary ściągają w łowisko małego suma, który biorąc po kilku delikatnych piknięciach stoi zaparkowany w roślinach.

Przydatne informacje

 

 • Po wyładunku samochodu należy odstawić go na parking przy Ośrodku h2o
 • Na terenie łowiska dostępne są toalety typu TOI-TOI.
 • W Ośrodku h2o istnieje możliwość zamówienia obiadów (szczegóły w recepcji tel. 33 8183086).
 • Istnieje możliwość wynajęcia łódki lub pontonu. Szczegółowych informacji można szukać pod numerami telefonów -recepcja: 33 8183086 lub gospodarz łowiska pan Roman tel. 786 854 600

Łowisko to jest naprawdę warte odwiedzenia zwłaszcza przez bardziej doświadczonych karpiarzy, uczy pokory i daje do myślenia, a jeśli obdarzy rybą to satysfakcja jest ogromna.

Dodatkową atrakcją ośrodka jest fakt, iż można połączyć karpiowanie z wypoczynkiem rodzinnym. Podczas gdy  wy będziecie oddawać się przyjemnościom łowienia wasi najbliżsi w komfortowych warunkach będą mogli z wami spędzać ten czas. Ośrodek oferuje duże zaplecze sportowe i rekreacyjne oraz zakwaterowanie. Szczegóły tutaj

Adres

ul. Ochabska 133
43-430 Kiczyce

Obiekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycję w zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013

Galeria

Komentarze (0)

2020-07-07 21:13 Pan Kontekstowy napisał:

A0b197f9d69bb1e4a051872f50877d44?s=120&d=wavatar&r=pg
Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Napisz komentarz

  Galerie

  Filmy

  Reklama

  Reklama

  Facebook

  Reklama