Łowisko Rogi

Miejscowość: Koźle-Rogi , komentarzy: 0

1
Łowisko Rogi znajduje się w województwie Opolskim w miejscowości Koźle-Rogi (gmina Kędzierzyn-Koźle). Opiekę i gospodarkę wodną nad tym zbiornikiem prężnie sprawuje Koło PZW ,,Azoty” z Kędzierzyna-Koźla. Akwen położony jest między polami i łąkami niedaleko rzeki Odry.

Mapa

 

Jest to przepiękny pożwirowniany zbiornik o powierzchni ok. 10 hektarów. Linia brzegowa jest bardzo urozmaicona, liczne zatoczki i wysepki, drzewa czy pasy trzcin tworzą malowniczy obraz łowiska.

Łowisko jest trudne technicznie i trochę czasu nam zejdzie, aby go rozszyfrować. Głębokość zbiornika waha się między 1-5 metrów. Dno w zależności od stanowiska pokryte jest żwirem, piaskiem lub mułem. Na łowisku można znaleźć miejsca tzw. „bankówki”, jednak ryba niekoniecznie musi tam współpracować i trzeba wykazać się nie lada sprytem, aby ją przechytrzyć. Latem można zlokalizować wygrzewające się karpie w wyrastających grążelach, ale są także blaty gdzie nie ma nic „ciekawego” i tylko nieliczne spławy ryb sygnalizują nam, że ryba upodobała sobie to miejsce.

Jeśli chodzi o rybostan, to tak naprawdę nikt nie wie, co drzemie w tej wodzie. Wiadomo, że jest karp, amur, szczupak czy lin, bo tą rybą łowisko jest corocznie sowicie zarybiane. Jest także kilka naprawdę dużych sumów, które sieją spustoszenie drobnicy, której też jest niemało. Ryba jest silna, zdrowa i bardzo nieufna. Na łowisku obowiązuje regulamin amatorskiego połowu ryb PZW. Dodatkowo obowiązuje zakaz przebywania i łowienia na wyspach, ze względu na ochronę wszelkiego rodzaju ptactwa. Zmorą są jednak bobry, które bardzo szkodzą łowisku. W tym celu podjęto środki ograniczające wpływ tego gatunku.

Wyznaczone są miejsca postoju jak i zakazy wjazdu, opatrzone stosownymi znakami drogowymi. Jest także informacyjny regulamin łowiska. Są ubikacje typu TOI-TOI. Na zbiorniku często organizowane są zawody wędkarskie. Akwen jest zadbany, wykoszony, czysty. Wszystko to wpływa na komfortowe spędzanie czasu nad wodą.

Więcej informacji znajdziecie na facebooku, na fanpage’u Jezioro Koźle Rogi.

Galeria

Komentarze (0)

2020-07-07 21:35 Pan Kontekstowy napisał:

A0b197f9d69bb1e4a051872f50877d44?s=120&d=wavatar&r=pg
Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Napisz komentarz

  Galerie

  Filmy

  Reklama

  Reklama

  Facebook

  Reklama