Łowisko "Nowaki"

Miejscowość: Nowaki , komentarzy: 0

P1010036
Łowisko Nowaki powstało w 1974r na potoku Korzkiew, który jest lewostronnym dopływem Cielnicy uchodzącej do rzeki Nysy Kłodzkiej. Ten niewielki zbiornik zaporowy o powierzchni 19,75 hektara położony jest na Przedgórzu Sudeckim we wsi Nowaki , gminie Pakosławice i jest oddalony 8 kilometrów od centrum Nysy.

Mapa

Opis łowiska

 

Jego malownicze położenie wokół pól dodaje mu niewątpliwie niebywałego uroku. Głębokość akwenu kształtuje się od 1,5-2,5 m w zatokach do około 7 metrów przy tzw. mnichu w pobliżu tamy. Dno jest na ogół muliste z nielicznymi twardymi placami, natomiast woda w zdecydowanej większości jest wolna od zaczepów, jedynie w okolicach wpływu między stanowiskami 29-39 można natknąć się na karcze, w których dosyć chętnie przebywają karpie , a spotkanie z nimi często kończy się fiaskiem.

Oprócz ryb wokół zbiornika gnieździ się również ptactwo wodne takie jak; perkozy dwuczube, łyski, cyraneczki i czaple siwe.Nowaki z pewnością nie należą do tzw. łatwych komercji, dlatego też karpie powyżej 20-tu kilogramów poławiane są tam bardzo rzadko, a odjazd z tygodniowej zasiadki o „kiju” nie jest niczym wyjątkowym.

Czasami kluczem do sukcesu oprócz sprzyjających warunków jest również  przełamanie pewnych reguł,  które z biegiem lat utarły się na tym łowisku. A mianowicie należało by odszukać nie wypłaceń, ale końca spadu na obławianym obszarze wody, nie twardych placów, ale mocniej zamulonego dna, oraz umiejętność odpowiedniego podania zestawów przy użyciu worków PVA , bez ich wstępnego nakłuwania tak aby przynęta miękko i swobodnie ułożyła się na mulistym dnie. Sprawdza się również nie punktowe, ale obfite i częste zanęcanie miejscówki.
Nowaki to woda ciężka do rozszyfrowania, ale posiada swój wyjątkowy urok i magnetyzm który przyciąga nie tylko karpiarzy z całej Polski, ale także częstymi gośćmi są Niemcy czy Czesi. Na wodzie tej organizowane są wysokiej rangi zawody i mitingi karpiowe.

Przydatne informacje

 

Stanowiska  do połowów rozlokowane są po obu stronach łowiska, jest ich dokładnie 32 od   1-61, a dosyć spore odległości pomiędzy nimi nie tylko dają możliwość komfortowego łowienia, ale również pozwalają w sposób ergonomiczny rozbić namiot, rozstawić przyczepę z przedsionkiem i ustawić samochód.

Istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji stanowisk u Pani Haliny pod nr tel; 077/4330907.Wykupienie licencji dobowej to koszt 40zł , jest również możliwość wykupienia łódki w cenie 10zł na dobę, natomiast chęć tą należy już zgłosić przy rezerwacji stanowisk. Na łowisku są również dwie przyczepy kempingowe , aktualnie ulokowane na stanowisku nr 9 i 57, z których również można korzystać w cenie 25 zł za dobę.Podane ceny na pewno do końca tego roku nie ulegną zmianie , natomiast w przyszłym roku 2016 najprawdopodobniej zostaną  nieznacznie podwyższone.Główną populację ryb na tym zbiorniku stanowią karpie i amury, ale występują również duże karasie , leszcze i ponad 30-to centymetrowe płocie, które czasami potrafią uprzykrzyć życie. Występujące karpie dochodzą nawet do 30 kilogramów i niewątpliwie należy tu wspomnieć o królu z Nowaków "Trzyłuskim", który jest jednym z największych karpi w  Polsce.

Film

 

Regulamin łowiska

 

Regulamin łowiska (pdf)

Komentarze (0)

2019-09-17 06:36 Pan Kontekstowy napisał:

A0b197f9d69bb1e4a051872f50877d44?s=120&d=wavatar&r=pg
Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Napisz komentarz

  Galerie

  Filmy

  Reklama

  Reklama

  Facebook

  Reklama