Łowisko "Koblov"

Miejscowość: Ostrava Koblov, Czechy , komentarzy: 0

049
Łowisko Koblov znajduje się u naszych południowych sąsiadów w Czechach. Koblov jest dzielnicą miasta Ostrawa. Kiedy dojedziemy do miejscowości Koblov musimy kierować się na ul. Antoszowicką (Antosovicka ).

Mapa

 

Z tej ulicy przy punkcie obsługi pojazdów skręcamy w ulicę Hrbitovni, którą dojedziemy nad samą wodę. Łowisko zarządzane jest przez dwóch braci Pawła i Piotra Svitek , którzy doskonale znają się na wędkarstwie. Rezerwacji stanowisk najlepiej dokonywać  telefonicznie. Numer kontaktowy podany jest na stronie internetowej łowiska www.rybolovkoblov.cz. Tam znajdziemy również mapkę stanowisk , kalendarz rezerwacji , regulamin, galerię zdjęć, wskazówki dotyczące dojazdu, cennik  i inne przydatne informacje.  Łowisko Koblov jest około 15 hektarowym starym wyrobiskiem pożwirowym znajdującym się w sąsiedztwie rzeki Odra. Średnia głębokość łowiska to 2,5m - 3,5m. Dno łowiska jest pokryte lekkim namułkiem. W wodzie znajduje się dużo zaczepów w postaci zatopionych głazów, drzew. Niektóre z zatopionych drzew wystają nad wodę ale są również te niewidoczne gołym okiem.  Najbardziej uciążliwe zaczepy są oznaczone markerami. To właśnie te miejsca choć trudne technicznie dają rybie schronienie i pomagają w przechytrzeniu wędkarza. Na łowisku znajduje się również jedna wyspa i warto w jej pobliżu położyć nasz zestaw. Na łowisku znajduje się 18 stanowisk. Przy stanowisku nr. 18 znajduje się częściowo wyrzucona na brzeg barka, natomiast okolice stanowisk 8 i 9 to płytsze miejsca. Niektóre ze stanowisk należą do klubu działającego przy łowisku i należy brać to pod uwagę przy rezerwacji. Na łowisko możemy przyjechać z własną przyczepą kempingową, którą ustawiamy bez dodatkowej opłaty, możemy również bez opłaty rozbić namiot. Samochód mamy przez cały czas na stanowisku. Istnieje również możliwość wynajęcia przyczep znajdujących się na niektórych stanowiskach.

Jeśli chodzi o podstawowe zasady wędkowania na łowisku to dozwolone jest wędkowanie na trzy wędki, można stawiać markery /wyłącznie tyczkowe - zakaz tzw. H - bojek oraz markerów mocowanych na sznurkach czy żyłce/, dozwolone jest wywożenie zestawów pontonem lub modelem zdalnie sterowanym. Na stanowisku obowiązkowo należy mieć środek pływający gdyż w przypadku zaczepu należy obowiązkowo wypłynąć aby odczepić zestaw / jeżeli ktoś nie ma swojego środka pływającego jest możliwość wypożyczenia za opłatą na łowisku /. Jeżeli chodzi o zestawy to używamy wyłącznie oryginalnych haków bezzadziorowych, ciężarek należy montować przelotowo /nie wolno blokować klipsa na sztywno/, zakazane jest używanie plecionki jako linki głównej, leadcorów oraz przyponów strzałowych  /plecionka może być jedynie na przyponie/. Musimy posiadać podbierak o rozstawie ramion minimum 90cm, obowiązkowo należy posiadać matę karpiową /zalecana jest kołyska na stelażu /, musimy stosować środek do dezynfekcji ran po haku lub otarć. Każda ryba po złowieniu musi być wyjęta na matę, odkażona i dopiero wówczas wypuszczona do wody. Opisane zasady właściciele łowiska bardzo rygorystycznie egzekwują. Jeśli chodzi o przynęty to pamiętać należy iż używane ziarna w szczególności kukurydza muszą być bardzo miękkie. 

Co do rybostanu łowiska to spotkać można w nim najpopularniejsze  gatunki białej ryby / leszcz, płoć, karaś /oraz drapieżnika/ szczupak, sandacz, okoń, sum /. Nam oczywiście najbardziej chodzi o karpia, którego populacja jest bardzo duża. Najczęściej łowione są sztuki do 18 kg lecz pływa w łowisku kilka perełek których waga przekracza 20kg /rekord łowiska to karp o masie 24,6kg/.  Znaczna ilość karpia to bardzo silne pełnołuskie, zdrowe ryby.  W łowisku spotkać też możemy amury których masa przekracza 20kg. Bardzo częstym przyłowem są  jesiotry o długości do 150cm. Ryby są bardzo silne i hol daje nam wiele emocji.  Łowisko Koblov jest miejscem gdzie wśród pięknej przyrody, w spokoju odpoczniemy ciesząc się holami silnych ryb. 

 

Galeria

Komentarze (0)

2020-07-07 20:30 Pan Kontekstowy napisał:

A0b197f9d69bb1e4a051872f50877d44?s=120&d=wavatar&r=pg
Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Napisz komentarz

  Galerie

  Filmy

  Reklama

  Reklama

  Facebook

  Reklama