Łowisko "Adosov"

Miejscowość: Hawierzów, Czechy , komentarzy: 0

1
Adosov Rybolov to Czeskie łowisko komercyjne typu „Złów i wypuść” , znajdujące się miejscowości Sucha Dolna, pomiędzy Karwiną a Hawierzowem. Od przejścia granicznego w Chałupkach kierować się na Rychwałd, później na Sucha Dolna. Od przejścia w Gołkowicach kierować się na Karwinę, następnie na Hawierzów.

Mapa

 

Opis łowiska

Jadąc na Adosov spotykamy po drodze kilka kopalni węgla kamiennego, a zbliżając się już do łowiska mijamy kilka prosperujących żwirowni. Sam zbiornik otoczony jest lasem daleko od głównej drogi. Na drogach wjazdowych na łowisko zamontowany jest monitoring. Teren Adosov’a to była już żwirownia z lat ’60 –tych, a szkody górnicze z pobliskich kopalń dodatkowo ukształtowały cały teren w liczne zapadliska i zatopione lasy. Powierzchnia to ok.7 Ha. Znajduje się tam 9 dosyć szerokich stanowisk. Dozwolone jest łowienie na 3 wędki. Właścicielem jest pasjonat karpiowania, człowiek z zasadami Pan Peter Adamek. Wraz z ojcem od 14 lat opiekują się tym łowiskiem. 

Opis stanowisk

Każde stanowisko jest inne pod względem warunków technicznych i każde ma swój urok. Od „Jedynki” jest spore wypłycenie na 1,5m z częściowo zatopionym lasem w zatoce(tarlisko). Dwójka ma przesmyk, pas trzcin i w głębszej części trzy spięte ze sobą drzewa – takie urozmaicenie wykonane przez właściciela. Stanowiska 3 i 4 częściowo posiadają  zatopione drzewa i rów na dnie z którego wyciągane są spore okazy karpi. 5 i 6 to zatopiony las coś dla „specjalistów”, głębsza woda ok. 6-7m. Gdy Ktoś łowi na stanowisku nr 5 to 6 z automatu „należy” do 5-tki. Największe ryby wyciągnięte są właśnie na tych sztelach. Kolejne to stanowisko nr… 8, kilka drzew w kształcie palów oraz pas trzcin z prawej strony. 9-tka to liczne krzaki z prawej i lewej strony, górki, rowy podwodne. 10-tka to płytsza część zbiornika, od prawej zatopione drzewa, na środku zatopione górki wypłycenia, po lewej korzenie, połamane drzewa itd. Każde stanowisko posiada określony poziom trudności ze względu na ilość zaczepów, ale bez pontonu czy łódki, echosondy i bez urządzenia do wypinania z zaczepów raczej nie radzimy się tam pokazywać. Można długo by pisać o trudnościach na tym łowisku, ale na tym polega jego urok. Złowiona ryba na tej wodzie cieszy niezmiernie.

Rybostan

Łowisko jest typowo  karpiowe, największa populacja to ryby w przedziale 8-18kg. Mniejsze są efektem wytarcia się ryby. Rekord udokumentowany to sazan o wadze ponad 25kg. Można także spotkać amura do 21kg. Przyłowy to duży karaś, lin, rekordowy leszcz, płoć rzadko sum. Ryba na tej wodzie jest silna, waleczna i przede wszystkim zdrowa. Warto dodać, że Czeskie karpie pełnołuskie tzw. Supinace, często są dłuższe, węższe i piekielnie silne.

Dodatkowe informacje

Na każde stanowisko za dopłatą można wypożyczyć:  przyczepę kempingową (tylko na stanowisku nr 10 jest domek dla dwóch osób), łódkę, echosondę czy załadować akumulator. Szczegóły dotyczące łowiska Adosov

Komentarze (0)

2020-07-07 20:38 Pan Kontekstowy napisał:

A0b197f9d69bb1e4a051872f50877d44?s=120&d=wavatar&r=pg
Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Napisz komentarz

  Galerie

  Filmy

  Reklama

  Reklama

  Facebook

  Reklama