Pva/pellets LK Baits

Data: 2018-11-16 06:00 , autor: Kamil Zychma , komentarzy: 0

Tytu%c5%82owe
Jako młody mniej doświadczony karpiarz staram się uczyć, a także wyciągać wnioski po rozmowach z starszymi bardziej doświadczonymi karpiarzami, a także z czasu, który spędzam nad wodą. Przez cały okres, który łowię karpie, bardzo sceptycznie byłem nastawiony do PVA. Wydawało mi się, że nie jest to aż tak potrzebne, żeby zaprezentować dobrze zestaw, a także wydawało mi się, że może to odstrasza karpie.

Po kolejnym sezonie gdzie spędziłem dużo czasu nad wodą, gdzie miałem okazję podpatrzeć niejednego wędkarza zauważyłem, że większość tych osób używała PVA. Okres zimowy jest to bardzo dobry czas, żeby wyciągnąć wnioski, a także dowiedzieć się czegoś więcej od innych karpiarzy. No i tak właśnie zrobiłem. Przeprowadziłem bardzo dużo rozmów z różnymi osobami na temat PVA, i dowiedziałem się bardzo dużo o zastosowaniu PVA a jednym z bardzo ważnych jak dla mnie rzeczy jest to, co podam w tym PVA, bo na tle podanej mieszanki będzie prezentować się moja przynęta.

 A teraz opowiem Wam w skrócie, co dowiedziałem się, a także jakie wnioski wyciągnąłem z tych rozmów, a także obserwacji innych wędkarzy nad wodą. 

PVA dla początkujących wędkarzy - jest to coś bardzo dziwnego, ale interesującego. Zastosowanie PVA jest dobrym rozwiązaniem podczas wiosennych zasiadek, gdzie ryba jeszcze nie pobiera aż tak dużej ilości pokarmu, wtedy punktowo dzięki PVA możemy zanęcić swoją miejscówkę. Kolejnym i chyba najważniejszym plusem PVA jest ułożenie zestawu w miejscu, gdzie będziemy łowić. Dzięki PVA nasz zestaw nie popląta się, ale bardzo dobrze ułoży się na dnie i zaprezentuje przynętę.

Mamy bardzo duży wybór na rynku różnych rodzajów PVA. Ja postanowiłem postawić na siatkę oraz worki . Teraz opowiem Wam jakie przynęty wybrałem, które zastosowałem do PVA. Bardzo dobre wrażenie zrobiły na mnie pelety oraz dopalacze do peletów firmy LK Baits.

Firma LK Baits ma bardzo duży wybór pelletów w swoim asortymencie, które można wykorzystać do siatek, a także woreczków PVA. Pellety można dostać w różnych rozmiarach, smakach, a także kolorach i właśnie dlatego padła decyzja, o zastosowaniu tego asortymentu. Pellety bardzo szybko pracują robiąc dookoła przynęty interesującą otoczkę, na tle której fajnie prezentuje się przynęta. Pellety są dostępne w 3 rozmiarach: 2mm, 4mm, a także 6mm, w różnych bardzo interesujących smakach jakimi są:

 • Wild Strawberry
 • Pineapple
 • Compot NHDC
 • Carp Sekret 
 • Pineapple/Nutric
 • Sea Food/Compot NHDC
 • Wild Strawberry/Carp Sekret
 • Black Protein/Carp Secret 

a także w wielu kolorach.

Zastosowanie PVA zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie. Dzięki temu jestem pewny, że mój zestaw nie jest poplątany i że dobrze prezentuje się na dnie , a co za tym idzie -  zacząłem łowić jeszcze więcej. Na pewno PVA oraz pellety firmy LK Baits zagoszczą w mojej torbie na bardzo długo.

Do zobaczenia nad wodą Kamil 

Komentarze (0)

2019-07-22 08:01 Pan Kontekstowy napisał:

A0b197f9d69bb1e4a051872f50877d44?s=120&d=wavatar&r=pg
Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Napisz komentarz

  Galerie

  Filmy

  Reklama

  Reklama

  Facebook

  Reklama