Podsumowanie zawodów okiem organizatora

Data: 2018-07-30 06:00 , autor: Marcin Herman , komentarzy: 0

Zdj_tytu%c5%82owe
Dla jednych zawody rzutowe to wyzwanie, a dla innych to granica nie do przejścia. Pomysł zawodów rzutowych, które organizuję od 2016 r. wspólnie z chłopakami z KarpKlubu to nie inaczej jak tylko wyzwanie dla wszechstronnych karpiarzy, którzy potrafią odnaleźć się w każdej sytuacji.

Pierwsza Cypriniada dla mnie, jako organizatora była chyba jeszcze większym wyzwaniem niż dla drużyn, które brały w nim udział. Łowisko Sazan jest łowiskiem specjalnym PZW, na którym dozwolona jest tylko wywózka zestawów modelami zdalnie sterowanymi. Na łowisku obowiązuje całkowity zakaz używania pontonów czy łodzi wędkarskich. Ryba poprzez łódki zdalnie sterowane wyprowadzona jest w środkowe partie zbiornika. Pomysł z zawodami rzutowymi był pomysłem bardzo ryzykownym.  Teraz, gdy jesteśmy już po III Cypriniadzie z rzutu uważam, że pomysł jest w 100 % trafiony.

Rozpoczęcie i losowanie

Wszystkie drużyny, które startowały w III edycji Cypriniady KarpKlubu pokazały swoją charyzmę i walkę do samego końca. Do ostatnich chwil była walka w  każdym sektorze, nikt nie odpuszczał, a w ostatnią noc mało kto spał - wszyscy czekali na kolejne brania. Tegoroczna III Cypriniada KarpKlub.pl przejdzie natomiast do historii, ponieważ ilość złowionych karpi i amurów jest imponująca a mianowice złowiono 133 karpie oraz 7 amurów o łącznej wadze 1.191,455 kg.

Najpiękniejsze chwile

Łowisko Sazan pokazało, jaki ma potencjał, a Zarząd Koła PZW nr 126 Odra, który jest opiekunem tego zbiornika, pokazał, że ciężka praca, jaka została włożona w to miejsce przynosi niesamowite efekty. Wracając jednak do zawodów… I tym razem - typowane przez zawodników „zwycięskie” miejsca - się nie sprawdziły. Wygrało bowiem stanowisko nr 2, przez nikogo nie typowane. Drużyna z Łodzi „odczarowała”  tą miejscówkę  łowiąc niespełna 390 kg karpi i amurów zaliczonych do punktacji.

Piękne karpie ze stanowiska nr 2

Walka w sektorach trwała do samego końca – ostatnią noc jedni łowili mniej, inni wręcz przeciwnie. Pogoda podczas zawodów dopisała w 100%. Organizacyjnie - bardzo dużo  pracy było, a ważenie około 150 szt. ryb dało nam mocno popalić. Dlatego z mojej strony chciałbym raz jeszcze bardzo podziękować  Arkadiuszowi Białemu, sędziemu, który na Cypriniadę przyjechał pomóc aż z Niemiec.

Wielkie dzięki Arkadio !!!

Dziękuję także chłopakom z KarpKlubu i nie tylko, za pomoc w przygotowaniu organizacyjnym całych zawodów. Dziękuję zawodnikom za profesjonalne podejście do zawodów. III edycja Cypriniady KarpKlub.pl już za nami. Przeszła do historii pod względem złowienia metodą rzutową 1.191,455 kg ryb. Jeszcze raz wielkie brawa dla wszystkich drużyn !!!

Ogromne podziękowania należą się również sponsorom, którzy jak zwykle nie zawiedli, a bez nich cała ta impreza nie miałaby takiej rangi.

A oto wyniki zawodów:

I miejsce:
Michał Chudobiński , Krzysztof Grzegorczyk, team runner Łukasz Lewandowicz
Złowili w sektorze A  389,455 kg 

II miejsce:
Jan Komarnicki, Robert Głombik
Złowili w sektorze C 132,950 kg

III miejsce:
Błażej Rajman, Krzysztof Rajman
Złowili w sektorze B 75,625 kg

Big Fish:
Michał Chudobiński  karp, 19,255 kg

Karp złowiony przez kobietę
Agnieszka Kaletka 8.500 kg

Największy amur:
Arkadiusz Herman 12.700 kg

Karp kolorowy:
Adam Herman    9,825 kg

Premiowane miejsca :

IV miejsce
Adam Herman, Arkadiusz Herman

V miejsce
Kamczyk Damian, Piechaczek Eugeniusz, team runner Kamczyk Paweł

VI miejsce
Zychma Kamil, Zychma Mariusz

Dziękujemy i zapraszamy już teraz na IV Cypriniade KarpKlub.pl

Martinez , Arkadio

Zakończenie

Komentarze (0)

2019-12-13 11:36 Pan Kontekstowy napisał:

A0b197f9d69bb1e4a051872f50877d44?s=120&d=wavatar&r=pg
Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Napisz komentarz

  Galerie

  Filmy

  Reklama

  Reklama

  Facebook

  Reklama