Carp Servis Vaclavik – jakość i sukces

Data: 2017-09-23 18:00 , autor: Natalia Pander , komentarzy: 0

Zdj%c4%99cie_tytulowe
W dzisiejszych czasach półki sklepowe uginają się od wszelakich przynęt karpiowych, różnych producentów z różnych części świata, od produktów tanich - do produktów ekstremalnie drogich.

Po rozeznaniu się w okolicznych sklepach i testach kilku producentów moim wyborem do dalszego testowania została firma Carp Servis Vaclavik (dalej CSV), dostajemy tutaj pierwszorzędną jakość za średnią cenę. Tak po niedługim czasie zostałam testerką tej firmy. Carp Servis Vaclavik jest firmą czeską założoną przez Ales'ia Vaclavika na rynku od 2000 r. Oficjalnie na rynku polskim pojawiła się w roku 2017 za sprawą Gabriela Dancha i Radosława Nowackiego, którzy utworzyli polski oddział CSV. Firma ta posiada bardzo szeroką gamę przynęt i zanęt karpiowych - na każdą kieszeń. Znajdziemy tam wszystko, czego potrzebujemy do skutecznego wabienia i łowienia karpi, amurów i nie tylko - o czym niejednokrotnie przekonałam się podczas zasiadek, gdy na haku wieszały się piękne jazie, liny, jesiotry czy nawet płocie.

CSV w swej ofercie posiada kilka produktów flagowych, które wyróżniają ją od innych firm. Znajdziemy całą gamę atraktorów, dipów, boosterów, zalew i innych innowacyjnych produktów do uatrakcyjnienia naszych przynęt, których możemy użyć bezpośrednio przed zarzuceniem zestawu, czyli nie potrzebujemy zaprawiać kulek bądź kukurydzy wcześniej, co w dzisiejszych czasach, gdy żyjemy w pośpiechu jest ogromnym plusem.

Jednym - moim zdaniem - z produktów, który zasługuje na szczególną uwagę jest Biorapid nazywany marmoladą ze względu na jego konsystencję. Bardzo gęsty i wydajny produkt do zalewania kulek zanętowych wzbogacając je smakowo, tworzący w wodzie chmurę zapachową - dostępny w niemalże wszystkich wariantach zapachowych, co kulki (150ml wystarcza aż do 3kg kulek!).

Używany przeze mnie również do "smarowania" zanęty w koszyku do metody (niejednokrotnie przy słabym żerowaniu ryb przyniosło zadowalające efekty) czy moczeniu kulek już założonych na włos poprzez przelanie Biorapidu w woreczku do pojemniczka. Podobnie na zwrócenie uwagi zasługuje Biogel IQ - jest to bardzo gęsty dip, którego nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wylać z opakowania. Zawiera on aż 20% płynnego białka zwierzęcego, które między innymi to właśnie sprawia, że Biogel jest jedyny w swoim rodzaju, długo utrzymuje się na kulce, a gdy już z niej spłynie pozostaje na dnie obok naszej kulki, co powoduje dalszą atrakcyjność przynęty. Jeszcze jednym płynem, którego nie może zabraknąć w moim ekwipunku są Proteiny Łososiowe, które są wyśmienitym stymulatorem używanym do produkcji kulek czy peletu. Wszystkie te płynne składniki dobrze komponują się z proszkowymi dipami CSV, które dają nam jeszcze lepsze właściwości wabiące.

Możemy użyć go również samodzielnie zatapiając kulkę a nawet cały przypon czy ciężarek w wodzie a następnie umieszczając ją w proszku. CSV posiada dwa rodzaje dipów proszkowych "klasyczny" proszek zapachowo-smakowy, który powoli odrywa się od naszej przynęty, jaki i modny w ostatnim czasie żelujący proszek fluorescencyjny, który tworzy galaretowatą powierzchnię i zielono-żółty obłok zapachowo-wizualny.

Opisałam w skrócie kilka ciekawych produktów do wzbogacenia naszych przynęt, w dalszych częściach przybliżę Wam resztę produktów Carp Servis Vaclavik oraz podzielę się efektami i taktyką moich zasiadek.

Pozdrawiam
"Z pasją na Karpia"

Komentarze (0)

2021-04-21 04:08 Pan Kontekstowy napisał:

A0b197f9d69bb1e4a051872f50877d44?s=120&d=wavatar&r=pg
Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Napisz komentarz

  Galerie

  Filmy

  Reklama

  Reklama

  Facebook

  Reklama