Anaconda - zestawy końcowe

Data: 2017-03-27 19:00 , autor: Adam Herman , komentarzy: 0

1
Każdy karpiarz wie jak ważny jest zestaw końcowy. Plecionka, leadcore, pozycjoner, od tego częściowo uzależniony jest nasz sukces końcowy, czyli złowiona ryba. Wiadomo, że zestawy te muszą wytrzymać wszelkie przeszkody, które spotykamy w wodzie, drzewa, rośliny, muszle itd.

Muszą sprawdzić się w 100 procentach i nie ma tutaj mowy o kompromisie. Każdy szczegół jest ważny, a odpowiedni dobór akcesoriów przekłada się na pewne zacięcie ryby i hol. W zeszłym roku korzystałem z produktów Anacondy. Zestaw bezpieczny z ciężarkiem bocznym, bo o nim chcę powiedzieć, wygląda mniej więcej tak:

Ciężarek - jest pokryty nietoksyczną, bezzapachową, nie odbijającą światła farbą, typu camou. Forma kształtu jest dowolna, uzależniona od łowienia (rzut, wywózka).

Leadcore leader – to gotowy zestaw, do szybkiego montażu. Sam leadcore jest giętki i nie pęka, a występuje w różnych kamuflażowych kolorach. Długość to 80 cm. Zestaw ten ma krętlik końcowy do szybkiej wymiany. Uszko przy szarpnięciu swobodnie wypina ciężarek. Ważne, aby zwilżyć klips przy zakładaniu ciężarka. Pakowany jest po dwie sztuki. Występuje w dwóch wytrzymałościach : 35lb i 45lb

Plecionka Gentle link – to szybko tonąca, cienka, miękka plecionka, o wytrzymałości 25lb. Nie zanotowałem przypadku przetarcia się tej plecionki i straty ryby z tego tytułu. Nie ma tzw „pamięci”. Dobrze układa się na dnie. Kolor : żółto – czarny, idealny na żwirowe dno. Występuje w trzech wytrzymałościach : 15lb, 25lb i 35lb. Mogę polecić także plecionkę Granit leader którą także używałem. To jeszcze cieńsza niż poprzednia, plecionka tonąca o zbliżonych parametrach wytrzymałościowych, tylko koloru zielonego.

Pozycjonery Rig aligner – dobrze wykonany, występujący w trzech rozmiarach i dwóch kolorach pozycjoner do haka.

Hak – tutaj jak chyba każdy karpiarz, mam swój ulubiony, ja używam Hayabusa Carp-Hook HB-M-1.

Cały ten zestaw używałem w poprzednim sezonie. W różnych warunkach miałem możliwość go sprawdzić. Złowiłem dużo ryb, odnotowałem mało spinek i mogę śmiało każdemu polecić. Atutem jest także cena.  

Komentarze (0)

2019-11-13 00:31 Pan Kontekstowy napisał:

A0b197f9d69bb1e4a051872f50877d44?s=120&d=wavatar&r=pg
Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Napisz komentarz

  Galerie

  Filmy

  Reklama

  Reklama

  Facebook

  Reklama